Bangladesben erőszakba torkollott egy, a nők egyenjogúságát előremozdító új törvény ellen szervezett tüntetés, a megmozdulást a rendőrségnek kellett feloszlatnia. Számos ember megsérült és több mint száz személyt tartóztattak le, miközben a hatóságok könnygázzal és gumibottal igyekeztek felszámolni a tiltakozást. Országszerte számos iskola, üzlet és iroda maradt zárva az iszlám pártok által szított megmozdulások miatt.
Az ország népességének 90%-a muszlim, és bár szekuláris jogrendszer van érvényben, az örökösödéssel kapcsolatos ügyekben Banglades mindeddig a saría törvényeket követte. Emiatt a bangladesi törvények szerint egy nő csak feleannyit örökölhet, mint fiú testvére. Az új törvényjavaslat alapján azonban a jövőben minden gyermeknek egyenlő arányban kell majd részesednie az örökségből.
A tüntetések feloszlatásának ellenére Fazlul Huq Amini, az Iszlám Törvény Végrehajtási Bizottságának vezetője úgy nyilatkozott, hogy a megmozdulás sikeres volt és az „emberek spontán módon támogatták a tiltakozást”. A szervezők úgy vélik, hogy a javaslat Korán-ellenes, ugyanakkor a kormány szerint a tervezet nem sérti az iszlám törvényeket, sőt a továbbiakban még több jogot szeretnének majd biztosítani a nőknek a foglakoztatásban és az oktatásban egyaránt. A női jogokért harcoló szervezetek üdvözölték a javaslatot, melyet szerintük a bangladesi lakosság többsége is támogat.