Szeptember 24-én időközi választásokat tartanak az Öböl-beli szigetországban megüresedett 18 parlamenti hely betöltésére. Az ellenzéki al-Wefaq párt képviselői a februári tüntetések során mondtak le tiltakozva a módszer ellen, ahogy a hatóságok feloszlatták az elégedetlen tömegeket. Kérdéses volt lemondásuk következménye, hiszen többen azt várták, hogy Hamad bin Eisa al-Khalifa, a bahreini király válaszul feloszlatja a mindössze negyven főt számláló alsóházat. Ennek ellenére a király májusban úgy nyilatkozott, az időközi választás bizonyul a jobb megoldásnak, hiszen ez „lehetővé teszi a bahreini férfiaknak és nőknek képviselőik megválasztását” azokban a kerületekben, melyek jelenleg nincsenek reprezentálva az alsóházban.
A GulfNews információi szerint a februárban lemondott képviselők nem indulhatnak az időközi választáson, azonban helyükre az al-Wefaq állíthat más jelölteket. A szintén ellenzéki, a Muszlim Testvérekkel kapcsolatban álló Iszlám Menbar párt viszont egyáltalán nem indít jelöltet a szeptemberi választáson. Ali Ahmad parlamenti képviselő szerint a párt még nem elég erős egy újabb megmérettetéshez.
A bahreini választásokat helyi nem-kormányzati szervezetek (NGO) fogják felügyelni. „Szeretnénk, hogy civil szervezetek is részt vegyenek a választások megfigyelésében és sikerének biztosításában” – nyilatkozta Khalid bin Ali al-Khalifa igazságügyi miniszter. Bahreinben az első parlamenti választást 2002-ben tartották, az NGO-k pedig már ekkor is lehetőséget kaptak a választás menetének ellenőrzésére. A négy érintett kormányzóságban több mint 110 ezer szavazásra jogosult járulhat majd az urnákhoz.
A muszlim böjt hava idén augusztusra esik, az emberek pedig igencsak aggódnak emiatt. A 2006-os és a 2010-es választásokat is közvetlenül a ramadán hónapot követően tartották meg, így a böjtöt a pártok kampányolásra használták fel. „Sok ember kényelmetlennek érzi, ahogy a vallással jövőbeli politikai ambícióikat támasztják alá” – nyilatkozta egy helyi lakos.