A tüntetés során, amelyet a két évvel korábbi demonstrációk második évfordulójára szerveztek, az ellenzékiek blokádokat építettek a fővárost és a környező településeket összekötő utakon, a megmozdulás a rendfenntartó erők és a civilek közötti összecsapásokká fajult. A BBC információ szerint a demonstrálók kövekkel, Molotov-koktéllal és vasrudakkal fegyverkeztek fel. Szemtanúk szerint akkor mérgesedett el a helyzet, amikor a rendőrség könnygázt, és más fegyvereket is bevetett ellenük. Így érte csütörtök reggel az al-Daih településen közvetlen közelről halálos lövés a tizenhat éves Huszein al-Dzsazirit. A fiút azonnal kórházba szállították, de az orvosok sem tudták megmenteni és nem sokára életét vesztette. Az ellenzék mártírként tekint a fiatal áldozatra.
Az al-Dzsazíra televízió szerint a csütörtöki tüntetéseken többek között három bahreini fotóriportert is őrizetbe vettek. Mazin Mahdi, az egyik riporter a twitteren keresztül az alábbi felvételt tette közzé.
Az Amnesty International (AI) nevű emberjogi szervezet a múlt hónapban látogatott Bahreinbe, hogy felmérje a helyzetet az országban. Több politikai elítélttel találkozott, köztük Nabíl Radzsabbal, a Bahreini Emberi Jogok Központjának vezetőjével is, akit két év szabadságvesztésre ítéltek „illegális gyülekezések bíztatásának” vádjával. Az AI a demonstrációk során börtönbe zárt foglyok szabadon engedését követeli. Eközben a kormány azt állítja, hogy nincsenek politikai foglyok, „az emberek a parlamenten keresztül szabadon gyakorolhatják jogaikat, és a sajtó is cenzúra nélkül működik, ahogy ez egy modern társadalomban lenni szokott.”
A jelenlegi történések lassíthatják az ellenzék és a kormány közötti egyezkedést, amely a múlt héten vette kezdetét. A belső feszültségek az elmúlt kév év során nem enyhültek, eddig több mint 80 halálos áldozatról számoltak be.
Gergely Hanna