Orosz-amerikai megállapodás a kibervédelem területén

Az észak-írországi G8-találkozón az Egyesült Államok és Oroszország közös nyilatkozatban tájékoztatta a világ közvéleményét a kettejük közt létrejött kiberbiztonsági megállapodásról – írja a The Washington Post. Az egyezmény része a két hatalom közeledésének, mely által olyan problémákra kívánnak választ adni, mint a terrorizmus vagy a tömegpusztító fegyverek kérdése.

A megállapodás értelmében a felek a jövőben értesíteni fogják a másik felet kibertevékenységükről (melyet esetleg támadásként értelmezhetnek), emellett létrejön egy forródrót, mely által az orosz és amerikai kiberbiztonsági koordinátor közvetlen kapcsolatba léphet egymással válsághelyzetben. A szorosabb együttműködés érdekében Oroszország és az USA megosztja egymással azokról a hálózatokról szóló információit melyekről a támadások kiindulnak, továbbá a két ország munkacsoportot hoz létre, melynek keretében megvitatják a további konkrét teendőket.

„Tudatában vagyunk annak, hogy a számítógépes technológiát érintő fenyegetések politikai-katonai és bűnügyi fenyegetéseket ugyanúgy tartogatnak, mint terrorista-jellegűeket, valamint annak, hogy ezek a legsúlyosabb helyi és nemzetközi méretű kihívások közé tartoznak, melyekkel a XXI. században kell szembesülnünk” – mondta Obama amerikai és Putyin orosz elnök a közös nyilatkozatban.

Szentgróti Gábor

Friss hírek

Rakéta csapódott Lengyelország területére

A védelmi készültség növelése keretében Lengyelország a szövetségeseivel együttműködve megerősíti légterének megfigyelését - közölte Mateusz Morawiecki lengyel miniszterelnök szerdára virradóan. Az intézkedés előzménye, hogy kedden - egyelőre megerősítetlen értesülések szerint - a lengyel-ukrán határ közelében orosz rakéták csapódtak be egy lengyel mezőgazdasági létesítmény gabonatárolójába, és két ember életét vesztette.

Read More »