Michael Grunwald, a TIME újságírója, aki már korábban tanúbizonyságott tett arról, hogy az Egyesült Államok kormányának nemrégiben nyilvánosságra került megfigyelési politikáját, és a drónok használatát is támogatja, a hétvégén így fogalmazott egy tweetben: „Alig várom, hogy írhassak arról a dróntámadásról, amiben meghal Julian Assange”. Az üzenetre azonnal olyan általános felháborodás volt a válasz, hogy Grunwald azt nem sokkal később törölte.
Gleen Greenwald – aki feltételezhetően Assange pártján áll, hiszen már ő maga is több adatot is kiszivárogtatott az NSA megfigyelési programjairól – úgy fogalmazott, ezzel kaphatunk igazi képet a nagy médiumok gyengeségeiről. Quinn Norton behatóan fogalkozott a hacker kultúrával, az Occupy és az Anonymus mozgalommal, és ezek kapcsán személyesen is ismeri Assange-ot, aki állítása szerint tapintatlan, bunkó, de azért a gyilkosságot ő sem érdemli meg.
Grunwald ezek után törölte a bejegyzését, de egy következő tweetben az Assange-támogatók üldözési mániájáról írt, miszerint ezt az ügyet is csak arra fogják használni, hogy még jobban mögébújhassanak. Erre is mind két oldalról – a WikiLeaks és Assange munkáját támogatók, és ellenzők oldaláról is – negatív reakció érkezett, mondván: a törvénytelen gyilkosság mindenképpen gyomorforgató gondolat.
Nem ez az első eset, hogy az újságíró botrányba keveredett kéretlen twitter üzenetei kapcsán. 2011 szeptemberében, amikor egy dróntámadás végzett az Anwar al-Awlaki yemeni és amerikai állampolgárral, aki köztudottan az al-Kaida legnagyobb toborzója volt, egy arrogáns mondattal figurázta ki a dróntámadásokat ellenzőket. A TIME elhatárolódott újságírójától, mondván, ez az ő személyes twitter felhasználója, és nem tükrözi az újság nézeteit az ügyben.
Büki Dániel