Benjamin Netanjahu elfogadta Egyiptom kérését: Izrael nem képviseltette magát a vasárnap megrendezett, Gáza újjáépítésére szervezett adományozási konferencián. Az összegyűlt támogatás több annál, mint amennyire a Palesztin Hatóság számított: négymilliárd helyett 5,4 milliárd dollár gyűlt össze. A nemzetközi közösség tagjai továbbra is a korábban megszakadt tárgyalások megújítására ösztönzik Izraelt és Palesztinát
Vasárnap Kairóban került megrendezésre a Gázai övezet újjáépítésére meghirdetett felajánlási konferencia, amelyen számos ország képviseltette magát, kivéve Izraelt. Az egyiptomi szervezők attól tartottak, hogy néhány arab állam – mint például Szaúd-Arábia vagy az Egyesült Arab Emírségek – lemondaná részvételét, amennyiben Izrael is jelen lenne. Emellett úgy vélték, Palesztina is eltekintene a részvételtől ebben az esetben, miután Mahmúd Abbász palesztin elnök az ENSZ Közgyűlése előtt korábban komoly bírálattal illette Izraelt.
Izrael külügyminisztériuma és a miniszterelnök különböző álláspontot képviseltek Egyiptom álláspontjára vonatkozóan. A külügyminisztérium szerint fontos lett volna Izraelnek is képviseltetnie magát, hiszen az országot érintő kérdésekről is szó esett, emellett Avigdor Liberman külügyminiszter azt is hozzátette az elmondottakhoz, hogy úgy véli, Palesztina az egyetlen, aki egy következő háború kirobbanását megakadályozhatja, azonban félő, hogy az összegyűlt segélyeket fegyverkezésre is fel fogják majd használni. Mindezek ellenére Netanjahu teljesítette Egyiptom kérését, Izrael nem vett részt a konferencián.
Mahmúd Abbász palesztin elnök Liberman következtetéseivel szemben a konferencián elmondta, a palesztin választások után kilátásba helyezhető Gáza leszerelése, valamint azt is megemlítette, hogy a Hamasz nem szándékozik egy újabb konfliktust kirobbantani Izraellel. Emellett ígéretet tett arra is, hogy a konferencián összegyűlt pénzt a Palesztin Hatóság kezelésébe adja, más csoportok nem férnek majd hozzá az adományhoz.
Egyiptom helyesen feltételezte, hogy az arab államok távolmaradása komoly problémákat okozhatott volna, hiszen ahogyan sejteni lehetett, jelentős összegeket ajánlottak fel a rekonstrukciós munkálatokra, amelyek a Palesztin Hatóság kalkulációi szerint négymilliárd dollárba is kerülhetnek. Katar egymilliárd, az Egyesült Arab Emírségek és Törökország fejenként kétszázmillió, az Egyesült Államok pedig 212 millió dollárt ajánlott fel az újjáépítésre. A konferencián az Európai Unió is képviseltette magát, Catherine Ashton 568 millió dollár támogatást ajánlott fel a tagállamok nevében. Boerg Brende norvég külügyminiszter nagy áttörésnek nevezte a konferencia eredményét, a Palesztinával való együttműködést.
A jelen lévők közül felszólalt Mahmúd Abbász palesztin elnök, John Kerry, az Egyesült Államok külügyminisztere, valamint Ban Ki-moon ENSZ-főtitkár is. John Kerry hangsúlyozta a tárgyalások folytatásának szükségességét, hiszen – ahogy elmondta – a tűzszünet nem egyenlő a békével, amely elengedhetetlen a térség stabilitásához, emellett pedig a Hamász veszélyeire is felhívta a figyelmet. Úgy véli, amíg a terrorszervezet képes rakétákat kilőni Izrael felé, addig a gázai civilek is ki vannak téve az újabb támadások kockázatának. Ban Ki-moon is a háború kiújulásának lehetőségére figyelmeztetett, valamint Egyiptom elnöke is a konfliktus megoldására szólította fel a szembenálló feleket. Mahmúd Abbász az ENSZ Biztonsági Tanácsának segítségét kérte abban, hogy Izraelt rábírja a palesztin területekről való kivonulásra.
Ban Ki-moon a hétfői nap folyamán utazott Izraelbe, ahol tárgyalt Benjamin Netanjahu miniszterelnökkel, Reuven Rivli elnökkel, valamint Tzipi Livni igazságügyi miniszterrel a háborút követő regionális fejlesztésekről. Az ENSZ-főtitkár Jeruzsálem mellett Ramallahban is járt, ahol a palesztin miniszterelnökkel, Rami Hamdallahhal találkozott. A főtitkár elítélte Izrael telepespolitikáját, valamint ismételten felszólította a feleket az áprilisban megszakadt tárgyalások folytatására.