A koronavírus és a kínai cenzúra

A kínai állampolgárok egyre idegesebbek, egyre többen pánikolnak. Emiatt aztán online kommunikációjuk mennyisége is rohamosan növekszik, ami viszont megnehezítheti az e feletti ellenőrzés fenntartását.

Bár a monitorozás egy részét automatizált algoritmusok végzik, nagyobb részét a mai napig manuálisan, emberek ellenőrzik, lévén az algoritmusok messze nem tökéletesek, és nem képesek lekövetni az emberek által használt gyorsan változó utalásokat és kódszavakat.

De mi történik akkor, ha túl sok üzenetet és posztot kell cenzúrázni? És akkor, ha a járvány miatt az embereket eleve kevésbé érdekli, ha valós véleményük kikerül az internetre? A Bloomberg újságírójának alábbi véleménycikkéből kiderül, hogy ez akár nagyobb szólásszabadságot is eredményezhet Kínában.

Tovább olvasom →

Friss hírek

Rakéta csapódott Lengyelország területére

A védelmi készültség növelése keretében Lengyelország a szövetségeseivel együttműködve megerősíti légterének megfigyelését - közölte Mateusz Morawiecki lengyel miniszterelnök szerdára virradóan. Az intézkedés előzménye, hogy kedden - egyelőre megerősítetlen értesülések szerint - a lengyel-ukrán határ közelében orosz rakéták csapódtak be egy lengyel mezőgazdasági létesítmény gabonatárolójába, és két ember életét vesztette.

Read More »