A horvátoknak sem érdeke a Mol-megállapodás felrúgása

A MOL jogi igazgatója egy háttérbeszélgetésen beszélt a horvát kormánnyal folyó ügyről, a Napi Gazdaság szerint. Elmondta, hogy a horvát privatizációs törvény értelmében a kormánynak jövő júniusig, az EU csatlakozásig 25%-ra kell csökkentenie jelenlegi 44%-os INA részesedését. A MOL-INA részvényesi megállapodás azonban olyan speciális jogokat ad a horvát kormánynak, melyeket egyszerű 25%-os tulajdonosként nem tudna érvényesíteni. Ilyen például, hogy mindkét fél elfogadja egymás jelöltjeit a felügyelő bizottságba, valamint a horvát kormány elveszíthetné beleszólását olyan fontos kérdésekben, mint az INA egyes tevékenységeinek esetleges megszüntetése.

Ez megerősít bennünket a korábbi véleményünkben, hogy a horvátok nem rúgják fel a részvényesi megállapodást. A volt kormányfő, Ivo Sanader elítélése és a MOL elleni média nyilatkozatok inkább belpolitikai töltetűek, a horvát kormánynak az EU csatlakozás előtt nem lenne érdekük komolyabb diplomáciai botrányt kreálni. Az új információ véleményünk szerint hozhat egy kis fellendülést a hányattatott sorsú MOL árfolyamban.

Kitekintő / Equilor

Friss hírek

Rakéta csapódott Lengyelország területére

A védelmi készültség növelése keretében Lengyelország a szövetségeseivel együttműködve megerősíti légterének megfigyelését - közölte Mateusz Morawiecki lengyel miniszterelnök szerdára virradóan. Az intézkedés előzménye, hogy kedden - egyelőre megerősítetlen értesülések szerint - a lengyel-ukrán határ közelében orosz rakéták csapódtak be egy lengyel mezőgazdasági létesítmény gabonatárolójába, és két ember életét vesztette.

Read More »